Resultatliste Sommerløbet 2019



Udskrivning af diplom er desværre ikke tilgængeligt      Tilbage til løbsresultat oversigt     



Samlet resultatliste kan udsøges ved at vælge katagori og trykke på knappen nedenfor.





Vælg kategori

    

8 km - Samlet resultat



PlaceringNavnKlubTid
1Brian Løgstrup Hinnerup Løberne00:29:17
2Kim Rose Faber Hinnerup Løberne00:32:24
3Carsten Wetche Hinnerup Løberne00:33:03
4Per Nørager MOVE Randers00:34:38
5Claus Hansen 00:35:25
6Henrik Andresen 00:35:29
7Mads Jørgensen 00:35:51
8Torben Kjær Andresen 00:37:04
9Jonas Jensen 00:37:34
10Brian Kimose Hinnerup Løberne00:37:59
11Ib Sylvestersen Hinnerup Løberne00:38:10
12Lars B. Pedersen Hinnerup Løberne00:38:29
13Jørgen Hougaard 00:38:34
14Søren Vestergaard 00:38:38
15Laurits Vestergaard 00:39:14
16Sofus Larsen MOVE Randers00:39:16
17Christian Thierry 00:39:18
18Lars Simonsen Hammel GF løb og motion00:39:53
19Morten Nohr Rasmussen MOVE Randers00:40:12
20Hans Erik Møller 00:40:16
21Hans Villadsen Tradium00:40:36
22Henning Kjeldsen Hinnerup Løberne00:41:15
23Rikke Mathilde Søjberg Randers Freja00:41:38
24Magnus Michael Søjberg 00:41:43
25Judith Jensen Randers Freja Motion00:41:49
26Hardy Nielsen MOVE Randers00:41:59
27Erling Mølholm Hinnerup Løberne00:42:13
28Hans Jørgensen Randers Freja Motion00:42:32
29Rikke Nielsen Hinnerup Løberne00:42:44
30Brian Olesen 00:43:00
31Kent Byrresen 00:43:03
32Thorkild Højgaard Randers Freja Motion00:43:18
33Allan Asp Poulsen 00:43:34
34Michael Gantriis Rougsø Runners00:43:46
35Kurt Hevang Randers Freja Motion00:43:48
36Tommy Jespersen Hinnerup Løberne00:43:57
37Ejnar Jensen Hadsund00:44:11
38Annette Koldby Vestergaard Randers Freja Motion00:45:09
39Birgittte Rojek Hammel løberne00:45:40
40Per Bach Tradium00:45:48
41Preben Juncher Tradium00:45:57
42Karsten Mathiesen Randers Freja Motion00:46:00
43Lisbeth Brøndum MOVE Randers00:46:18
44Morten Guldmand Tradium00:46:25
45Mogens Skjødt MOVE Randers00:46:31
46Dan Bruun MOVE Randers00:46:42
47Nette Voss Hinnerup Løberne00:46:49
48Anni Agerbo Hinnerup Løberne00:46:51
49Maja Hansen MOVE Randers00:47:00
50Susanne Bugge Tradium00:47:10
51Bodil Andersen MOVE Randers00:47:13
52Mette Nielsen Tradium00:47:33
53Line Skipper MOVE Randers00:47:39
54Lisbeth Bak Pedersen 00:48:07
55Jesper Jensen 00:48:14
56Niels Bo Nielsen Hinnerup Løberne00:48:35
57Torben Madsen Hadsund Motion00:48:55
58Britta Stensgaard MOVE Randers00:48:59
59Anne Birthe Mortensen Tradium00:49:18
60Lene Stærkær Tradium00:49:24
61Peter Nielsen 00:49:59
62John Tietzel Randers Freja Motion00:50:13
63Trine Puggaard 00:50:35
64Annete Uhrt MOVE Randers00:50:40
65Jan Mogensen MOVE Randers00:50:43
66Hanna Lyneborg Pink Ladies Dreamteam00:51:32
67Gitte Allersglimt Pink Lady Dream Team00:51:34
68Henrik Christensen 00:51:37
69Gitte Cannon Tradium00:52:54
70Cian Cannon Tradium00:52:56
71Peter Jørgensen MOVE Randers00:52:58
72Lone Ullits 00:53:12
73Mai-britt ambøg Hvass 00:53:14
74Palle Mikkelsen MOVE Randers00:53:23
75Irene Nielsen MOVE Randers00:53:26
76Ulla Hansen 00:53:50
77Susanne Nielsen 00:55:38
78Anette Flarup 00:55:42
79Else Fynbo Madsen MOVE Randers00:56:44
80Martin B. Rasmussen 00:57:00
81Annette Stærkær 00:58:32
82Jacob Elfving MOVE Randers00:58:38
83Berit Bækdal MOVE Randers00:58:39
84Grethe Nielsen MOVE Randers00:59:48
85Anne Grethe Rasmussen MOVE Randers01:02:02
86Lisbeth Pedersen MOVE Randers01:02:05