Resultatliste Intersportløbet 2009



Udskriv dit diplom      Tilbage til løbsresultat oversigt     


Tryk på ovenstående link for at udskrive dit eget diplom.
Samlet resultatliste kan udsøges ved at vælge katagori og trykke på knappen nedenfor.





Vælg kategori

    

10 km - Samlet resultat



PlaceringNavnKlubTid
1Michael Møller Pedersen 00:35.25
2Torben Kjelde 00:35.33
3Kasper Mikkelsen 00:35.53
4Finn Kristensen 00:36.07
5Gert Jakobsen 00:36.56
6Thomas Knudsen 00:38.10
7Lars Hunsballe 00:38.48
8Gert Lind 00:38.57
9Henrik Lund Sørensen 00:40.18
10Claus Leerhøy 00:40.34
11Hans Jørgen Frost 00:41.04
12Klaus M. Rasmussen 00:41.20
13Poul G. Jensen 00:41.34
14Poul Erik Dalsgard 00:41.55
15Thomas Munk Veirum 00:42.06
16Knud Olsen 00:42.28
17Henrik Nygaard 00:42.30
18Frank Huulgaard Jensen 00:43.08
19Kluas Toustrup 00:43.11
20Søren Lindgaard 00:43.25
21Michael Winther 00:43.50
22Kim Lund Cramer-Hansen 00:43.53
23Bent Thomsen 00:44.32
24Thomas Nolan Hansen 00:44.40
25Per wissendorff Jr. 00:44.44
26Finn Pedersen 00:44.56
27Stig Daugaard 00:45.17
28Allan Andersen 00:45.28
29Rico amstrup 00:45.32
30kim Jensen 00:45.45
31Uffe Vithen 00:45.47
32Jan Nielsen 00:45.51
33Kenneth Jess Andersen 00:45.53
34Jørgen Nyvang 00:46.07
35Morten SKipper 00:46.10
36Frederik Hougaard Mikkelsen 00:46.13
37Kent Kordt Röder 00:46.27
38Lars Jørgensen 00:46.37
39Helle Kragh Klitgaard 00:46.54
40Joan Thisted 00:47.17
41Jørgen Murmann 00:47.29
42Thomas Andersen 00:47.54
43Susanne Mikkelsen 00:47.56
44Michael Andersen 00:48.17
45Klaus Damhus 00:48.26
46Bjarne Bach 00:49.04
47Anders Leth 00:49.21
48Søren Bay 00:49.24
49Peder Kræmer 00:49.31
50Per Nielsen 00:49.32
51Claus Lindholm Jacobsen 00:49.48
52Flemming Kolster Poulsen RFM00:50.10
53Lars Klitgaard 00:50.15
54Terrie Olsen 00:50.17
55Torben Mikkelsen 00:50.38
56Sean Boisen 00:50.55
57Simon Jon Pedersen 00:51.28
58Henriette Krohn 00:51.35
59Lars Caspersen 00:52.16
60Jørn Lorentzen 00:52.25
61Jesper Stordal 00:52.27
62Flemming Sølvsted Nielsen 00:52.30
63Jens A. K. Nielsen 00:53.19
64Jørgen Lund Andersen 00:53.31
65Michael Rejsenhus 00:53.43
66Lena Aagaard Bach 00:53.45
67Rasmus Degn 00:53.47
68Charlotte Rasmussen 00:54.05
69Karin Jensen 00:54.28
70Poul Arne Nielsen 00:56.12
71Jørgen Sørensen 00:56.23
72Bettina Nielsen 00:56.27
73Jacob Grøn 00:56.54
74Lykke Rejsenhus 00:57.04
75Per Rytter Terkildsen 00:57.06
76Jeanette Sjøstrand 00:57.11
77Ruth Larsen 00:58.06
78Susanne Boisen 00:58.13
79Meta Sørensen 00:58.27
80Helle Damsgaard 00:58.31
81Jesper Halkjær 00:59.20
82Niels Lucassen 00:59.42
83Jytte Hougaard Mikkelsen 01:00.00
84Fritz Magnussen 01:00.26
85Anette Birch 01:01.17
86Orla Hansen 01:04.38
87Birgit Rønne 01:11.29