Resultatliste for Kvickly løbet 16 august 2003

Nr

Tid

Start nr

Fornavn

Efternavn

Klub/by

Køn

 

 

 

 

 

 

 

 

Løbere

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

2.09.02

217

Camilla

Abel

Aalborg Øst RRC

k

2

2.16.30

276

Marie

Hansen

Frederiksberg

k

3

2.31.24

211

Gitte

Poulsen

RFM

k

4

2.36.14

228

Maja

Boe

Aalborg Øst RRC

k

5

2.57.09

203

Lonni

Troldtoft

Århus

k

6

3.15.00

227

Lene Lionett

Danielsen

Equinox

k

1

1.50.04

247

Jeppe

Farsøht

Herning Løbeklub

m

2

1.53.50

268

Claus

Poulsen

Århus 1900

m

3

1.56.19

267

Preben H.

Jacobsen

Århus 1900

m

4

1.58.27

265

Ferenc

Varga

AMOK-Aalborg

m

5

2.00.49

270

Karsten Adler

Sørensen

Beder

m

6

2.03.26

263

Henrik

Christensen

Egå

m

7

2.04.13

235

Morten

Christensen

AGF

m

8

2.07.28

266

Michael

Vestergaard

Århus 1900

m

9

2.07.47

283

Bent

Christensen

Århus 1900

m

10

2.08.10

272

Thomas

Brassøe

Århus 1900

m

11

2.10.28

216

Jesper

Falkenstrøm

Århus

m

12

2.13.17

229

Martin

Sporring

Risskov

m

13

2.13.47

250

Mads Pill

Christensen

Århus 1900

m

14

2.14.11

275

Morten

Jakobsen

Århus 1900

m

15

2.16.46

253

Carsten

Kjærgaard

BMI

m

16

2.16.51

225

Lars

Møberg

RFM

m

17

2.21.56

273

James

Fernandes

Aalborg

m

18

2.22.28

257

Jesper

Elfving

RFM

m

19

2.23.01

234

Morten

Nielsen

Equinox

m

20

2.26.39

254

Karim

A. Hassan

AAM

m

21

2.26.49

249

Morten

Pedersen

Cheminova IF

m

22

2.27.00

207

Claus

Christensen

m

23

2.27.03

242

Thomas

Johansen

Brabrand

m

24

2.27.49

239

Poul Erik

Thorndal

Aalborg

m

25

2.27.52

209

Frank Bo

Pedersen

Odder

m

26

2.28.52

261

Carsten

Madsen

AMOK-Aalborg

m

27

2.29.33

258

Jens

Nielsen

Langå

m

28

2.29.55

248

Cyril

Rousseau

Århus

m

29

2.29.59

219

Kent

Lind

RFM

m

30

2.30.02

215

Jens

Laursen

Randers

m

31

2.31.06

271

Jørgen

Jensen

Århus 1900

m

32

2.32.09

218

Keld

Pedersen

Aulum

m

33

2.32.54

260

Michael

Harder

AMOK

m

34

2.33.49

259

Johnny

Thomsen

Randers

m

35

2.34.06

231

Michael

Winther

Randers

m

36

2.34.11

208

Esben

Elbæk

Aalborg Øst RRC

m

37

2.34.28

274

Lars V.

Hansen

Århus 1900

m

38

2.34.34

269

Carsten

Lindgaard

Egå

m

39

2.34.48

236

Peder

Kræmer

RFM

m

40

2.35.01

220

Kim

Würtz

RFM

m

41

2.35.11

252

Hans

Bach

Århus 1900

m

42

2.38.52

233

Morten

Busgaard

Lystrup

m

43

2.39.29

206

Christian

Mikkelsen

Århus

m

44

2.40.25

212

Hans

Lund

Hovedgård

m

45

2.43.41

221

Kim

Hansen

Randers

m

46

2.46.38

210

Freddy

Buur

Herning

m

47

2.47.13

241

Steffen

Madsen

RFM

m

48

2.48.29

204

Anders

Holmsberg

Odense M

m

49

2.49.16

251

Thomas

Birch

Tranbjerg

m

50

2.50.14

243

Tonni

Olsen

RFM

m

51

2.52.54

237

Peter

Frølund

Århus 1900

m

52

2.53.03

262

Martin

Christensen

Damatech

m

53

2.54.03

232

Mikael

Skjoldborg

Århus 1900

m

54

2.56.05

277

Jørgen

Hinge

Mørke

m

55

2.57.07

223

Kim

Blach

Randers

m

56

2.57.10

255

Jørgen

Haugaard

AMOK

m

57

2.57.39

230

Martin Skov

Jensen

Randers

m

58

2.59.15

279

Bent

Overgaard

Ikast AM

m

59

3.05.52

278

Jørgen

Sørensen

Mørke

m

60

3.06.15

281

Jens

Andersen

Brabrand

m

61

3.25.01

282

Peter

Schmidt

Århus N

m

 

 

Skatere

 

 

Nr.

Tid

Start nr.

Fornavn

Efternavn

Klub

Køn

1

1.03.25

1241

Maritje

Sell

Fila-Germany

k

2

1.06.20

1236

Stine

Bach

VRK.DK

k

3

1.06.23

1238

Jette

Nygaard

VRK.DK

k

4

1.23.43

1253

Lisa

Wells

Århus 1900 Skaters

k

5

1.59.01

1243

Pernille

Bergmann

Sulsted

k

1

1.03.20

1231

Lasse

Simonsen

Team-Rollerblade

m

2

1.03.24

1233

Steffen

Egeberg

Team Rollerblade

m

3

1.03.37

1244

Morten

Pedersen

Raps CSC

m

4

1.05.53

1239

Sune

Jensen

VRK.DK

m

5

1.06.01

1234

Troels

Skrydstrup

Århus 1900 Skaters

m

6

1.10.24

1232

Patrick

Eggers

Århus 1900 Skaters

m

7

1.10.37

1255

Torben

Schmidt

Århus 1900 Skaters

m

8

1.17.26

1237

Anders

Andersen

VRK.DK

m

9

1.17.55

1242

Martin

Skov

Team Viking Rubber

m

10

1.18.23

1248

Michael

Sørensen

Århus 1900 Skaters

m

11

1.18.27

1250

Simon

Poulsen

Århus 1900 Skaters

m

12

1.18.54

1235

Martin

Hildebrandt

VRK.DK

m

13

1.22.06

1245

Christian

Jacobsen

Århus N

m

14

1.23.43

1246

Bjarne

Frederiksen

Århus 1900 Skaters

m

15

1.28.56

1247

Kurt

Bülow

Århus 1900 Skaters

m

16

1.29.01

1251

Martin

Hedegaard

Brædstrup

m

17

1.52.01

1254

Anders

Lernevall

Beder

m

18

2.04.36

1249

Michael

Poulsen

Århus 1900 Skaters

m



Randers Freja Motion siger tak for jeres deltagelse og på gensyn næste år.

Også tak til Intersport i Randers, der med kort varsel sprang til som hovedsponsor for løbet, efter at Kvickly i Paderup med meget kort varsel løb fra deres løfter og alligevel ikke ville sponsorere en krone.

Næste år får løbet et nyt navn!