Resultatliste Obsløbet 17 august 2002

Plac

tid

fornavn

efternavn

klub/by

M/K







1

2.34.05

Gitte

Poulsen

RFM

K

2

2.37.08

Dorthe

Kern

Risskov

K

3

2.56.06

Maja

Boe

Aalborg Øst Road Runners Club

K

4

3.41.56

Lone

Schmidt

Kolding

K







1

1.49.28

Henrik

Hedensted

Atletica

M

2

2.01.44

Jens

Pedersen

V. Skerninge

M

3

2.06.25

Henrik

Christensen

Egå

M

4

2.07.08

Eggert

Carstens

Århus 1900

M

5

2.08.48

Preben H

Jacobsen

Aarhus 1900

M

6

2.09.12

Gert Lind

Sand.

RFM

M

7

2.10.13

Jeroen

Wigard

AMOK

M

8

2.11.10

Henrik

Andersen

RFM

M

9

2.12.15

John

Christensen

Århus 1900

M

10

2.12.48

Per

Helbo

Aarhus 1900

M

11

2.15.09

Jeppe G

Rasmussen

Århus

M

12

2.16.37

Svend

Olsen

Hadsten

M

13

2.17.02

Mads Pill

Christensen

Århus 1900

M

14

2.17.48

Poul K

Pedersen

Hesselballe

M

15

2.19.08

Lennart

Baunsgaard

Århus 1900

M

16

2.20.07

Henrik

Toft

Tranbjerg

M

17

2.24.15

Ferenc

Varga

AMOK

M

18

2.24.54

Knud

Olsen

RFM

M

19

2.25.03

Peter

Pallisgaard

RFM

M

20

2.28.52

Brian

Bormann

Aalborg Øst Road Runners Club

M

21

2.30.04

Claus

Bendtsen

Randers

M

22

2.30.39

Finn Bjerre

Pedersen

HI Motion Skanderborg

M

23

2.33.23

Peter

Skottrup

Århus

M

24

2.36.37

Dennis

Petersen

Randers

M

25

2.37.04

Paul

Greenfield

Århus

M

26

2.37.08

Jan

Hansen

Risskov

M

27

2.37.11

Leif P

Mürer

AMOK

M

28

2.37.12

Allan Højrup

Hansen

Aalborg Øst Road Runners Club

M

29

2.38.01

Erling

Laursen

Gedved

M

30

2.38.02

Cliff

Westhoff

Århus

M

31

2.39.19

Jesper

Simonsen

Lystrup

M

32

2.39.44

Karl Boe

Nielsen

Aalborg Øst Road Runners Club

M

33

2.40.05

Søren

Rasmussen

Randers Freja Atletik og Tri

M

34

2.41.14

Sven

Fuglsig

Risskov

M

35

2.41.52

Henrik

Justesen

RFM

M

36

2.42.15

Lars

Kjærgaard

København N

M

37

2.43.43

Peder

Kræmer

RFM

M

38

2.44.22

Lars V

Hansen

HI Motion Skanderborg

M

39

2.44.32

Ulrik

Nielsen

Randers

M

40

2.44.36

Lasse

Olesen

Støvring

M

41

2.45.50

Allan

Dahlmann

RFM

M

42

2.46.05

Jan K

Jensen

Viby

M

43

2.46.35

Preben

Albjerg

Svendborg

M

44

2.48.00

Ib L

Larsen

Aarhus 1900

M

45

2.48.19

Lars

Larsen

RFM

M

46

2.48.48

Jesper

Andersen

AMOK

M

47

2.49.21

Esben

Elbæk

Aalborg Øst Road Runners Club

M

48

2.49.23

Niels

Agerholm

RFM

M

49

2.49.30

John Erik

Rasmussen

Aarhus 1900

M

50

2.49.30

Gerhardt

Steenberg

Aarhus 1900

M

51

2.51.08

Keld

Pedersen

Aulum

M

52

2.53.11

Jørgen

Gamst

Frederiksberg

M

53

2.56.39

Niels Kristian

Nielsen

Aalborg Øst Road Runners Club

M

54

3.02.39

Jens

Nielsen

Langå

M

55

3.02.45

Morten

Dahl

Randers

M

56

3.08.25

Rene

Andersen

Randers

M

57

3.08.58

Kim

Hansen

Randers

M

58

3.11.25

Poul Erik

Jensen

Viborg

M

59

3.11.44

Henrik

Oxlund

Vejle

M

60

3.12.26

Keld

Hvarregaard

Risskov

M

61

3.13.59

Tonni

Olsen

RFM

M

62

3.15.54

Morten

Vagner

Fredericia

M

63

3.24.32

Bjarne

Lund

Klarup

M

64

3.24.33

Henrik

Lund

RFM

M

65

3.29.12

Peter

Klarlund

Horsens

M

66

3.29.30

Bent

Vestergaard

Gedved

M

67

3.43.06

Morten

Hansen

Langå

M

 

Rulleskøjter

1 54.47 Anders Holm Team Rollerblade DK RM
2 55.09 Rasmus Steffensen Team Viking Rubber RM
3 56.22 Steffen Egeberg Team Rollerblade DK RM
4 56.46 Jacob Csizmadia Slagelse RM
5 56.47 Michael Green Skive Rulleskøjte Klub RM
6 57.30 Morten Balslev Pedersen Skive RM
7 1.02.44 Patrick Eggers Aarhus 1900 Skaters RM
8 1.02.50 Thomas Seemann Aarhus 1900 Skaters RM
9 1.03.00 Carl-Otto Sørensen Aarhus 1900 Skaters RM
10 1.05.01 Bøje Kjær Holstebro RM
11 1.05.25 Thomas Grunnet Aarhus 1900 Skaters RM
12 1.14.09 Kim Christensen Ikast Atletik og Motion RM
13 1.14.11 Poul Balslev Ikast Atletik og Motion RM
14 1.14.21 Bjarne Frederiksen Aarhus 1900 Skaters RM
15 1.19.35 Brian Basse Hotel Royal RM
16 1.19.38 Kurt Bülow Aarhus 1900 Skaters RM
17 1.21.44 John Rønberg Herning RM
18 1.36.14 Hilbert Christensen Studsvik IK RM